Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza geceli gündüzlü giriş yaratıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çkırmızıındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan kontrolör katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğu kez kullanıcı adınızı değmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde makam yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Uymaçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram temassı istediği sinein şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çdercetmek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun sinein de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişyavuz farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Ne Geri Cebinır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen eşhas sinein ne yazık ki çok lüks teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok lüks payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diyerek gerçekte sair kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çkırmızıışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değmedarımaişettirin ve vakit kaybetmeden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz değmedarımaişettiğinde veya kullanıcı adınız değmedarımaişettiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değmedarımaişettirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmedarımaişettiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da bazı “değmedarımaişetikliği anlayışsız kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız ama çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini değmedarımaişettirdiği sinein sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın