Kerem Hasanoğlu Babası

Kerem Hasanoğlu genç yaşta gerçekleştirdiği yatırımlar, millî ve uluslararası çallıkışmalarla tanılamanmaktadır. Kendisi ilk, vasat ve ortaöğretim öğretimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Önce Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünde öğrenim görmüş, ardından Bilkent İşletme Vukuf Yönetimi bölümünü bitirmiştir.
Türkiye tarihinde ilkkez, bütün öğrencilerin ve akademisyenlerin birleşerek projeler üretmesiyle “şuurlu Toyler” hareketi hayata geritir. Bir yıl sürmesi planlanan davranış akılalmaz dayalı görerek yüzbinlerce gencin ülke sorunlarına dahil olmasını elde etmiştır. Türkiye’deki en koca şebabet hareketi olarak 2,5 sene sürerek basityanü bir sertlımla rekor kırmıştır. Kerem Hasanoğlu, Ulusal Eğitim Vekilı, Gençlik Spor Vekilı ve YÖK Reisı ile protokoller imzalamıştır. Bu kurumlara da sosyal sorunların çözümü derunin tarihlerinde ilk kat tören düzeni imzalatarak sosyal mevzularda birlikte davranış etmelerine öncülük etmiştir.
Kerem Hasanoğlu, iş yaşamında biröte farklı markaya yaptığı yatırımlarla da tanılamanmaktadır. Aynı zamanda Kaput beziın Los Angeles kentinde UCLA (University of California) bile lisan eğitimi almıştır. Burayı da koca bir başarıyla birincilikle tamamlamıştır.
İleri derecede ingilizce bilici Hasanoğlu; uluslararası projelere bile ögönen vererek biröte proje ve çallıkışmayı hayata geçirmiştir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu ile bile Pediatri mevzularında biröte başarılı çallıkışcevher imza atmıştır.
Yine millî anlamda gerçekleştirdiği projelerden “Herşey Sevgiyle Adım atar” projesi mülteci çocukların toplumda kaynaştırılmasını hedeflemiştir. Bu konudaki nüansındalığı arttırarak bütün toplumun, sanatkârların, sporcuların ve ünlü isimlerin desteğini bile almıştır. Bu çallıkışmaların sonucunda Dünyanın en koca kurumlarından olan IPA World aracılığıyla Amerika ve öbür ülkelere prototip gösterilmek üzere Hasanoğlu’ndan izin istenmiştir.
Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu Uluslararası Pediatri Kurumunun başkanlığını yürütürken, Kerem Hasanoğlu aynı kurumun Dış İlişkiler Doğrucaörlüğünü yürütmektedir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu’yla bu arada Uluslararası bir kurumun başında olan ilk Türkler olarak ülkemiz derunin azamet kaynağı olmuşlardır.
Antrparantez Kerem Hasanoğlu; biröte vakıf ve uluslararası organizasyona, çallıkışmalar ve projeler dair takviye vermektedir.

Bir cevap yazın