Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, dünya üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıhun bir Ilim âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak hemen başına öne çıhun en kocaman miktarda ilaç karınerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu kocaman adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği yerı genişletmek talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanın veri dağarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çallıkışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen mebdearı manaında ülkesini mütemadi simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent mebdevuruları ile bile meşhurdur. 143 adet mebdevurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki evgin gelişen vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında bundan sonra doğruluk bir kompetan olmasıyla bile kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında belde edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el güruhlen flavonol glikozit esaslı yetişmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise ahali ortada en çok patent mebdevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim âdemı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sebebiyle leziz emeklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özlar elde etse bile katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş mütemadi olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez bile yetişmek üzere otama yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek insaniyet tarihine kocaman bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese bile bazı kalburüstü molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek ayırmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz ferlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca malum şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (cenah tesir) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede izinı münfailtır. Kül çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birşu denli şirketin müşareket ve müessis kadrosunda belde almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Muavinsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca bileşkenin indinde insanoğluna yarayacak emekler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta cenahıkların geçmesi karınin belli başlı bir devirı beklesek bile birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile karınerisinden emeksiz bir şekilde otama edebilmek karınin bu kullanılıyor. Hatta eşeysel emeklev bozukluğunu da otama eylemek karınin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış felakete karşı dirençli ve ferlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent mebdevurularının 2000 adetine yaklaşanın kazı sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı emekleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri ocak istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında birşu denli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla ait görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına binalabilecek en selim katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna misal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da kocaman gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis midiğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde belde yer öteki ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir miktarda farmasötik bileeğlenceli patentinin kazı sahibi olması ve mebdevurusunu ilk yapan nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın anayasa yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni yerında çallıkışmalarını mütemadi oylumluleterek mütemadi faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birşu denli öğün Türkiye Senenin Ilim âdemı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde bileğil yurt dışında şu demek oluyor ki global anlamda da birşu denli ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların kontralığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile bile leziz emeklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz karınin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı emeke yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birşu denli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken misal faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çallıkışmaları bulunan Spektral Plasman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda belde yer bir zer sahası ile bile mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat bileğemekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun çakılı mesabe yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a basıcı maden ruhsatları ile katkısızlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal madun binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait bile veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak emektiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uran teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası yetişmek üzere dü sınai hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada reylerine belde maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman katılmış mesabe sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ses yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise tabii malzeme binasındaki boşluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik en planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine akla yatkın rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada belde yer detaylara için üste, TBY Holding geçen ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın