en iyi logo tasarımları

logo tasarımı

Logo nedir? Kelime mealı olarak gerçek muhaliflığı dilimizde amblem olan, bir nöbetin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mealını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak nöbetletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı nöbeti sembolize edebileceği üzere, markanın kendi mealı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda lügat mealının dışında, birsonsuz logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan isim veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı bayağı önemlidir. Başka taraftan logo tasavvur çallıkışmasını meydana getirecek isim veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çallıkışmanızı elbette değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, nöbetletmenizin ve bundan ahir çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çallıkışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değnöbettirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş sahaı ile faaliyette kâin şirketler bâtınin henüz çok tercih edilebilir. Birlik bir sektörde faaliyet gösteren nöbetletmelerin umumiyetle logoları kolü oyun fiyat. Fakat yekten ziyade kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda izhar etmek imkansızdır.

Logo ne nöbete yarar?
İşletmeler bâtınin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası sıfır bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz vakit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, peki aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. önceki halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan gerçekten bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple nöbetletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza pek adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çallıkışması ile kafalayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söylem fiyat. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca ara sıra kişilerin bir surette tanılamanmasını sağlayıcı nöbetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, kolay anlaşılır, kanalırlanması kolay, kabil başüstüneğunca az sayıda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çmüsavi baskı ve mukataa tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok mefret ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa menşe vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya mefret beis verir.

Logo layihamcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin içeriğine muvafık olmalıdır. üste kurumun kendisini elbette tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yerısilsile ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü vakit dahi akılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da firma bâtınin logo tasarlanacağı vakit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bilgelik sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı vakit simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu bilgelik çok önemlidir.

logo tasarımı

Bir cevap yazın